• Çıraylar Cam
  • Çıraylar Cam
  • Çıraylar Cam
  • Çıraylar Cam

Hakkımızda

1969 yılında Çıray Ticaret olarak Fahrettin Çıray tarafından cam ve inşaat malzemeleri sektöründe Konya’da faaliyete başlamıştır.


Kurulduğu yıllarda  inşaat sektöründe perakende cam ve inşaat malzemeleri satışı ile gelişimini sürdüren Çıray Ticaret 1997 yılında ÇIRAYLAR CAM  İNŞAAT MALZEMELERİ SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ olarak kurumsallaşmış ve Konya bölgesinde sektörel bir firma olmuştur.

1997 yılında bölge ihtiyacını karşılamak amacıyla ısı yalıtımlı çift cam tesisini üretime açmıştır. Bunun yanında pvc alanında faaliyet gösterecek olan, pvc aksesuarları ve pvc destek sacı toptan satış bölümü 1998 yılında  Türkiye  ve dünya çapında lider olan birçok firmanın bölge bayiliklerini alarak hizmete açılmıştır.Satış ve faaliyet alanını büyütmeye devam eden firmamız 2000 li yılların teknolojisini de yakından takip ederek 2001 yılında 2500 m2 kapalı alanda yeni fabrikasına geçerek  tam otomatik jumbo cam kesim hattının birincisini  faaliyete geçirmiştir.


2003 yılında sektördeki gelişmeleri gözönünde bulundurarak bölge ihtiyacı olan Şişecam Düzcam Yetkili Satıcılığını ve Isıcam yetkili üreticiliğini almış, Isıcam üretimine ve toptan cam satışına bölge bayi olarak halen devam etmektedir.


2004 yılında ise İkinci Jumbo Cam kesim hattını ve İkinci Isıcam üretim tesisini faaliyete geçirerek üretim kapasitesini artırmıştır. Müşterilerine hizmeti ilke edinen firmamız bölgesinde ilk temper hattını  2006 yılının Kasım ayında faaliyete geçirmiştir.


2007 yılında da dünya firmaların bayiliklerini almaya devam eden firmamız alüminyum satışlarına 2007 yılının ikinci altı ayında başlamıştır.


2008 yılının başlarında ise üçüncü ısıcam üretim tesisini devreye sokarak müşterilere verdiği hizmeti bir kat daha arttırmıştır..Firmamız  20.000 m² açık alanda 16.000 m² kapalı alanda hizmet vermeye devam etmektedir.